Pasirinkti oras-oras šilumos siurblį verta dėl kelių priežasčių:
Oras-oras šilumos siurblius galima derinti su visomis įprastinėmis šildymo sistemomis, taip sumažinant šildymo kaštus, pagerinant patalpų orą ir užtikrinant tinkamą patalpų mikroklimatą.
Jeigu jūs turite ar statote naują namą ir planuojate vandeninę šildymo sistemą (radiatoriai, šildomos grindys) ir karšto vandens paruošimą, pasirinke šio tipo siurblį. Jūs gausite pilnavertę sistemą, kuri ištisus metus gali tarnauti kaip vienintelis šilumos šaltinis:
Oras-vanduo šilumos siurbliai namams
Oras-vanduo šilumos siurbliai komercinėms, pramoninėms, sandėliavimo patalpoms
Mūsų specialistai suteiks Jums visas reikalingas konsultacijas ir padės išsirinkti Jums tinkamą ir ekonomiškai naudingiausią šilumos siurblio modelį. Jūs galite ir patys apytiksliai paskaičiuoti, kokio galingumo siurblio Jums reikia, naudojantis paprastąja skaičiuokle šiame mūsų svetainės puslapyje.
MITSUBISHI ELECTRIC šilumos siurbliai yra vieni tyliausių rinkoje. Įrenginių triukšmo lygis priklauso nuo modelio. Tyliausiai dirba MFZ- KJ ir naujieji MSZ-LN serijos vidiniai įrenginiai – nuo 19dB (tai tyliausi rinkoje šilumos siurbliai); MSZ-EF serijos įrenginiai – nuo 20 dB. Išorinių šilumos siurblių blokų skleidžiamas triukšmo lygis nuo 46 dB. Visi MITSUBISHI ELECTRIC šilumos siurbliai atitinka Visuomenės sveikatos centro nustatytas triukšmo lygio normas. Dėl šios priežasties mūsų įrangą galima netrukdomai montuoti visuose pastatuose įvairios paskirties patalpose.
Šilumos siurblio kainą nulemia daug faktorių: galia, tipas, montavimo vieta, atstumas tarp vidinio ir išorinio įrenginio. Jūs galite teirautis telefonu arba elektroniniu paštu ir gausite orientacinį kainos pasiūlymą. Tiksli kaina nustatoma apžiūrėjus objektą ir įvertinus visas montavimo sąlygas. Montavimui naudojame tik aukščiausios kokybes medžiagas: kokybiškus varinius vamzdžius, kanalus, antivibracines gumas, laikiklius ir t.t.
Testais nustatyta, kad pridulkėję, užsikimšę filtrai sumažina įrenginio efektyvumą net iki 30 proc.! Todėl pirmiausia reikia gerai išvalyti vidinio įrenginio filtrus ir kitas dalis. Tai galite padaryti patys (tik būtinai vadovaukitės instrukcija!), arba kreipkitės į pardavėją – specialistai už nedidelį mokestį tai padarys tikrai greitai ir profesionaliai.
Įrangos montavimui, darbui su šaltnešio dujomis reikia specifinių žinių ir patirties, todėl siekiant, kad įranga veiktų nepriekaištingai, siūlome atsakingai pasirinkti montuotojus, kurie turi įrangos su šaltnešiu montuotojų pažymėjimus, patirties ir reikalingus įrankius. MITSUBISHI ELECTRIC ir UAB „EKO2ŠILUMA“ neatsako už įrangos veikimą ar gedimus, jei ji nekvalifikuotų ir nesertifikuotų montuotojų yra netinkamai įdiegta.
Šilumos siurblys dirba net ir prie dar žemesnių temperatūrų, tik išduodamas šilumos kiekis ir efektyvumas krenta. Šilumos siurblio paleidimas, kai lauke -25°C ir šalčiau nėra gerai, todėl rekomenduojame šilumos siurblį naudoti pastoviai, jo neišjunginėti, nors ir lauke labai šalta. Pastovus šilumos siurblio darbas tik ilgina kompresoriaus ilgaamžiškumą.
MITSUBISHI ELECTRIC šilumos siurbliai, UAB „EKO2ŠILUMA“ platinami Lietuvoje, yra pritaikyti veikti būtent šiaurinio klimato sąlygomis. Modeliai su įdiegta HyperHeating technologija ekonomiškai šildo iki -25°C (MSZ-LN, MSZ-FT modeliai – net iki -35°C, kaip parodė atlikti testai), o šilumos siurbliai su įdiegta ZUBADAN technologija – net ir iki -28°C lauko temperatūros. Daugumos kitų šilumos siurblių modelių garantuotas ekonomiškas šildymas yra iki -20°C.
Rekuperacija yra mechaninis patalpų vėdinimas rekuperacinės sistemos pagalba, kurio metu į patalpas tiekiamas šviežias oras, apšildytas (ar atvėsintas) šalinamo oro (sugrąžinama net iki 90proc. šilumos ar vėsos energijos). Tiekiamas oras ir šalinamas oras tarpusavyje nesimaišo, juos atskiria rekuperatoriaus šilumokaičio membranos. Jei rekuperatoriaus šilumokaitis yra pagamintas iš spec. popieriaus, jame vyksta ne tik temperatūriniai, bet ir drėgmės mainai. Būsto rekuperacinė sistema paprastai būna sudaryta iš šių komponentų:
Šviežias oras gyvybiškai svarbus visiems žmonėms – jų sveikatai ir darbingumui, todėl vėdinti patalpas vienu ar kitu būdu yra būtina. Nepakankamas namų vėdinimas yra pagrindinė priežastis būstuose (ypač naujuose ar renovuotuose, kurie būna gerai užsandarinti) sukelianti „sergančio namo“ sindromą. Slogus oras, lydimas per didelio ar per mažo drėgmės lygio, sudaro puikias sąlygas plisti įvairioms bakterijoms, pelėsiui ar puviniui, sukelia nuovargį ir įvairius sveikatos negalavimus, o taip pat kenkia ir pačiam pastatui.
MITSUBISHI ELECTRIC vėdinimo įrenginiai atitinka pačius aukščiausius reikalavimus, keliamus rekuperacinėms sistemoms. Dėka patentuoto iš specialaus popieriaus pagaminto Lossnay plokštelinio šilumokaičio, ne tik užtikrinamas efektyvus vienalaikis šviežio oro tiekimas ir slogaus oro šalinimas, tačiau į patalpas sugrąžinama šilumos/vėsos energija bei sureguliuojamas drėgmės lygis.
Vėdinant patalpas atidarius langus, žiemos metu iš patalpų išleidžiama šiluma, o vasaros metu įleidžiamas karštis. Patalpos gerai išvėdinamos tik padarius skersvėjį, tačiau tokiu būdu rizikuojama susirgti, peršalti. Be to, atidarius langus iš aplinkos patenka dulkės, kiti teršalai, triukšmas, vabzdžiai. Tad ilgesnį laiką laikyti atidarius langus ir nepatogu, ir neekonomiška.
Vėdinant patalpas šiuolaikinėmis rekuperacinėmis sistemomis, sutaupoma didžioji dalis šilumos ar vėsos energijos (iki 90 proc.!). Tokiu būdu ne tik užtikrinamas šviežio oro tiekimas, bet ir nedidinamos šildymo ar vėsinimo sąnaudos, be to, nereikia diegti galingesnės šildymo/vėsinimo įrangos. Rekuperatoriaus darbą galima suprogramuoti pagal savo dienos režimą, kad veiktų tik tada, kai reikia. Taigi vėdinti namus rekuperatoriumi – taupus ir efektyvus vėdinimo būdas.
Būstuose, kuriuose įdiegta MITSUBISHI ELECTRIC ventiliacijos sistema, užtikrinamas itin komfortiškas patalpų mikroklimatas: vyksta oro kaita, užtikrinamos higieniškos ir komfortiškos gyvenimo ar darbo sąlygos; naikinami nemalonūs kvapai; sureguliuojamas drėgmės lygis; šalinamos dulkės ir kiti teršalai; taupoma energija.
MITSUBISHI ELECTRIC Lossnay rekuperacinės sistemos:
Butai ypač dažnai susiduria su nepakankamo vėdinimo problema ir iš to kylančiomis pasekmėmis – slogaus oro pojūčiu, langų rasojimu, pelėsio plitimu ir kt. Tačiau juose dažniausiai nėra galimybės išvedžioti ortakių ir įrengti pilną ortakinę sistemą.
Tokiu atveju pats optimaliausias butų vėdinimo sprendimas būtų įsirengti mini rekuperatorių, kuriam nereikalingi ortakiai. MITSUBISHI ELECTRIC sieniniai mini rekuperatoriai VL-100U5-E (105m3/val. oro) ir VL-50S2-E (52m3/val. oro) atlieka tas pačias funkcijas kaip ir ortakinis rekuperatorius, tik montuojami ant sienos išgręžiant dvi (VL-100U5-E atveju) arba vieną (VL-50S2-E atveju) skyles. Įrenginiai labai našūs, į patalpas sugražinama apie 80 proc. šilumos ar vėsos energijos. Patentuotame Lossnay plokšteliniame šilumokaityje vyskta ne tik temperatūriniai mainai, bet ir drėgmės mainai – patalpose sureguliuojamas drėgmės lygis. Vėdinant patalpas mini rekuepratoriumi, labai mažomis el. sąnaudomis visame bute turėsite gaivų orą, nešvaistysite šilumos, dings langų rasojimas, nesiveis pelėsis, pagerės oro kokybė.
MITSUBISHI ELECTRIC sieninis mini rekuperatorius VL-100U5-E, veikdamas didžiausiu režimu – t.y. tiekdamas 105 m3/val. šviežio oro, naudoja vos 31W elektros energijos – taigi net ir visą mėnesį veikiant visu pajėgumu, išlaidos už elektros energiją nesieks nė 3 eurų per mėnesį. Ventiliuojant žemu režimu, t.y. tiekiant 60 m3/val. šviežio oro, elektros sąnaudos perpus mažesnės – tik 15W.
MITSUBISHI ELECTRIC Lossnay LGH-RVX ortakinė rekuperacinė sistema taip pat veikia labai ekonomiškai. Pavyzdžiui, 100m2 ploto gyvenamajam namui skirtas vėdinimo įrenginys LGH-25RVX, veikdamas didžiausiu pajėgumu – tiekdamas 250 m3/val. šviežio oro, vartos 62W elektros energijos – tai sudarys per mėnesį apie 6€. Norint dar labiau sutaupyti, rekuperatoriaus darbą rekomenduojama suprogramuoti pagal savo gyvenimo režimą. Taip galima sutaupyti net iki 60 proc. elektros sąnaudų. Taigi, šiuolaikinės patalpų rekuperacinės vėdinimo sistemos yra labai taupios ir turėti puikų mikroklimatą namuose daug nekainuoja.
Prie MITSUBISHI ELECTRIC Lossnay serijos ortakinių rekuperatorių yra galimybė prijungti freoninę sekciją GUG-SL-E kartu su šilumos siurblio lauko bloku, kad į patalpas būtų paduodamas iki pageidaujamos temperatūros sušildytas/atvėsintas oras. GUG freoninė sekcija nėra įprastas kondicionierius – šio įrenginio didžiausias privalumas yra tas, kad ji suteikia pilną klimato kontrolę. Kuomet vėdinimo sistemoje yra integruojama freoninė sekcija GUG-SL, į patalpas visada tiekiamas nustatytos temperatūros šviežias oras, kuris nekelia diskomforto, neatšaldo (žiemą) ar neprišildo (vasarą) patalpų. To pasėkoje, taupomos lėšos šildymui ar kondicionavimui, o patalpų mikroklimatas visada maksimaliai komfortiškas.
Namo plotas | Šilumos kiekis* | |
Geros šiluminės varžos reikia apie 40 W/m2 | Prastesnės šiluminės varžos reikia apie 60 W/m2 | |
100m2 | 4 kW | 6.0 kW |
125m2 | 5 kW | 7.5 kW |
150m2 | 6 kW | 9.0 kW |
175m2 | 7 kW | 10.5 kW |
200m2 | 8 kW | 12.0 kW |
225m2 | 9 kW | 13.5 kW |
250m2 | 10 kW | 15.0 kW |
275m2 | 11 kW | 16.5 kW |
300m2 | 12 kW | 18.0 kW |
*Nurodyti galingumai yra preliminarūs. Viskas priklauso nuo patalpų dydžio, išplanavimo ir izoliacijos. Taip pat renkantis oras-vanduo šilumos siurblį reikėtų pridėti maždaug 2 kW galios karšto vandens ruošimui.
Reikia atsižvelgti ir į lubų aukštį: jei jis ženkliai didesnis už įprastinį, apšildomo ploto tūris bus gerokai didesnis. Nepamirškite ir langų: jų varža dažniausiai būna žymiai mažesnė nei sienų. Taigi, kuo didesni langai, tuo mažesnė šiluminė varža, taigi, reikalingas galingesnis šilumos siurblys, kad užtektų apšildyti Jūsų būstą.
Lietuvoje dažnai yra daroma klaida pasirenkant per galingą šilumos siurblį, kuriam įsigyti reikia didesnių kaštų ir nėra išnaudojamas pilnas jo galingumas. Tik keletą savaičių per metus siurblys pilnai išnaudojamas. Todėl rekomenduojame nesirinkti per daug galingo siurblio, kadangi norint turėti gerą ekonomiją ir mažas šildymo išlaidas, yra visada geriau, kai šilumos siurblys dirba kuo didesniu pajėgumu. Tik taip galima sutaupyti daugiausiai lėšų. Šilumos siurblio pastovus darbas tik ilgina kompresoriaus naudojimo laiką ir mažina gedimų galimybę.
Šilumos siurblys, imantis šilumą iš dirvožemio, uolienų, vandens arba oro, gali smarkiai sumažinti jūsų sąnaudas būsto šildymui ar vandens pašildymui.
Šilumos siurblys veikia tokiu pat principu kaip ir šaldytuvas. Šaldytuve šiluma imama iš šaldytuvo vidaus ir atiduodama į aplinką šaldytuvo gale. Šilumos siurblys pasisavina šilumą iš dirvožemio, uolienų, oro arba vandens ir paskirsto ją į Jūsų namus. Dėl saulės šilumos, esančios uolienose, dirvožemyje, ore ar vandenyje kiekviena kilovatvalandė (kWh) elektros energijos, reikalingos siurblio darbui, virsta 3-5 kilovatvalandėmis šilumos name.
Šio tipo šilumos siurblius sudaro išorinis įrenginys ir viena arba daugiau vidinių dalių. Išorinis įrenginys ima šilumą iš lauko oro ir perduoda ją viduje esančioms dalims, kurios, veikiamos ventiliatoriaus, paskleidžia tą šilumą viduje. Radiatorių su šio tipo siurbliais sušildyti neįmanoma. Nukritus lauko temperatūrai, sumažeja siurblio efektyvumas. Oro siurblys paprastai gali sutaupyti apie 30-50 procentų šildymo išlaidų (neskaičiuojant vandens šildymo išlaidų). Šio tipo šilumos siurbliai yra puikus kitų šildymo sistemų papildymas, pavyzdžiui tiesioginio veikimo elektrinio šildymo, židinių, krosnelių, dujinių katilų. Kad sutaupytumėte kaip įmanoma daugiau, svarbu, kad jau esama namo šildymo sistema būtų tinkamai įdiegta, o termodinaminiai davikliai veiktų tinkamai. Siekiant sutaupyti, taip pat labai svarbi vieta, kurioje bus patalpintas šilumos siurblys. Namo išplanavimas turetų būti tinkamas paskirstyti šilumą visuose kambariuose vienodai efektyviai. Vasarą šie šilumos siurbliai dažnai naudojami oro kondicionavimui bei drėgmės sumažinimui, tačiau tuomet sumažėja energijos taupymas. Energijos taupymo požiūriu, šie siurbliai, lyginant su kitomis karšto oro siurblių sistemomis, yra kur kas pigesnė investicija. Svarbu yra tai, kad šie siurbliai valo ir gaivina Jūsų namų orą, taip jį pagerindami.
•Sezoninis energijos vartojimo efektyvumo koeficientas (SEER) -bendras įrenginio energijos vartojimo efektyvumo koeficientas per visą vėsinimo sezoną, apskaičiuojamas norminį metinį vėsinimo poreikį padalijant iš metinių elektros energijos sąnaudų vėdinimui.
•Sezoninis veiksmingumo koeficientas (SCOP) -bendras įrenginio veiksmingumo koeficientas, atitinkantis visą nustatytą šildymo sezoną ir apskaičiuojamas norminį metinį šildymo poreikį padalijant iš metinių elektros energijos sąnaudų šildymui.
Šio tipo šilumos siurblius sudaro išorinis įrenginys ir viena arba daugiau vidinių dalių. Išorinis įrenginys ima šilumą iš lauko oro ir perduoda ją viduje esančioms dalims, kurios, veikiamos ventiliatoriaus, paskleidžia tą šilumą viduje. Radiatorių su šio tipo siurbliais sušildyti neįmanoma. Nukritus lauko temperatūrai, sumažeja siurblio efektyvumas. Oro siurblys paprastai gali sutaupyti apie 30-50 procentų šildymo išlaidų (neskaičiuojant vandens šildymo išlaidų). Šio tipo šilumos siurbliai yra puikus kitų šildymo sistemų papildymas, pavyzdžiui tiesioginio veikimo elektrinio šildymo, židinių, krosnelių, dujinių katilų. Kad sutaupytumėte kaip įmanoma daugiau, svarbu, kad jau esama namo šildymo sistema būtų tinkamai įdiegta, o termodinaminiai davikliai veiktų tinkamai. Siekiant sutaupyti, taip pat labai svarbi vieta, kurioje bus patalpintas šilumos siurblys. Namo išplanavimas turetų būti tinkamas paskirstyti šilumą visuose kambariuose vienodai efektyviai. Vasarą šie šilumos siurbliai dažnai naudojami oro kondicionavimui bei drėgmės sumažinimui, tačiau tuomet sumažėja energijos taupymas. Energijos taupymo požiūriu, šie siurbliai, lyginant su kitomis karšto oro siurblių sistemomis, yra kur kas pigesnė investicija. Svarbu yra tai, kad šie siurbliai valo ir gaivina Jūsų namų orą, taip jį pagerindami.
Šilumos siurbliai ima šilumą iš lauko panašiu principu kaip oras-oras siurbliai, bet užuot orą pavertę šiluma, jie šildo vandenį. Oras-vanduo šilumos siurbliai gali šildyti tiek vandenį, tiek orą, tiekdami šilumą į namus per šildomų grindų sistemas bei radiatorius. Šilumos siurbliai, sumontuoti išorėje, ima šilumą iš oro. Ši energija sušildo vandenį talpoje, esančią patalpoje. Oras-vanduo šilumos siurbliai gali sutaupyti apytiksliai 50-60% namui šildyti reikalingos šilumos bei karšto vandens per metus. Netgi esant žemesnei lauko temperatūrai, sutaupoma beveik tiek pat energijos. Įrengti oras-vanduo šilumos siurblį dažniausiai kainuoja mažiau negu įrengti kitokį geoterminį siurblį. Oras-vanduo šilumos siurblys sunaudoja tiek pat energijos, kiek ir geoterminiai šilumos siurbliai. Be to, Jums nereikia gręžti ieškant šilumos šaltinio, o tai reiškia, kad oras-vanduo siurblių įrengimas kur kas paprastesnis. MITSUBISHI ELECTRIC yra viena iš pirmaujančių kompanijų šilumos siurblių rinkoje. Dauguma šilumos siurblių yra sukurti naudoti oro vėsinimui šiltuose kraštuose. MITSUBISHI ELECTRIC šilumos siurbliai yra sukurti ir pritaikyti naudoti šiaurinėse šalyse, kur klimatas yra žymiai šaltesnis ir reikia geresnės kokybės bei ilgaamžių įrenginių. Dėl šios priežasties visi šilumos siurbliai yra gaminami tik MITSUBISHI ELECTRIC gamyklose, kur ir išbandomi, kad įrenginio kokybė atitiktų šiaurinio klimato sąlygas.
Anglų kalba
Rusų kalba
Anglų kalba
Švedų kalba